זיהום אוויר- בעיה כלל עולמית

כדור הארץ הופך להיות מזוהם יותר ויותר בכל יום, ולכל אחד מאיתנו יש חלק בזה. עשן של כלי תחבורה (מכוניות, אוטובוסים וגם מטוסים), גזים או חומרים מסוכנים שנפלטים ממפעלים גדולים, מי ים מוכתמים ומזוהמים ממי שופכין ועוד. הנסיון לעצור את ההדרדרות בזמן, והמגמה של יצירת עולם "ירוק יותר" מתקדמת בעזרת חסכון במים ומשאבי טבע נוספים, הפרדת פסולת, מחזור, מכוניות היברידיות המונעות ע"י מנוע חשמלי, ועוד יוזמות ברוכות.

ומה לגבי האוויר בפנים?

בני האדם בעולם כולו מבלים את מרבית היום בתוך הבית. אנו נועלים את בני הבית שלנו בתוך חלל עם עובש ופטריות, אבק, חיידקים ועוד. ואם זה לא מספיק מפחיד, אנחנו גם מוסיפים בעצמנו זיהומים כמו עישון, חומרי הדברה רעילים, שטיחים ישנים ומאובקים, חומרי ניקוי, דבקים וצבעים שונים, והרשימה עוד ארוכה (תוכלו לקרוא פרטים נוספים במאמר "מי מזהם את האוויר בבית שלי?"). המסקנה היא שאנו נושמים עשרות אלפי חלקיקים מזוהמים בכל נשימה, וכידוע לכם אנחנו לוקחים עשרות אלפי נשימות בכל יום…

רוצים לשמוע עוד?

רמת הזיהום בתוך חלל הבית יכולה להיות פי מאה מהאוויר "המזוהם" שיש בחוץ. כך קבע המשרד להגנת הסביבה בארצות הברית. הסכנות הנמצאות באוויר הביתי משפיעות לרעה על בריאות דיירי הבית, בלי שהם מודעים לכך כלל. כך החלקיקים המזוהמים נשאפים לתוך הריאות שלנו ומתיישבים שם. הסימפטומים השונים שיכולים להיגרם מכך הם עיטושים, כאבי ראש, נזלת אלרגית או כרונית, עייפות, קוצר נשימה, הצטננות ומחלות קשות בדרכי הנשימה.

אז איך אפשר לטהר את האוויר?

קודם כל, הרחיקו את המזיקים מהבית. בקשו מאורחים מעשנים לעשן בחוץ, והוציאו חומרים כימיקלים מהבית. כדי לנקות את האוויר המזוהם בחלל הבית, כדאי לרכוש מטהרי אוויר ביתיים. מטהר האוויר מסנן באופן כמעט מלא את חלקיקי עשן הסיגריות, האבק, הווירוסים והבקטריות, אדי שמן ועוד. המכשיר מחליף את האוויר בחדר מספר פעמים בכל שעה, והוא מומלץ לשימוש גם בלילה. מטהרי אוויר אף מסוגלים לנטרל ריחות לא נעימים על ידי שכבת פחם פעיל.
לסיכום, הגנו על המשפחה שלכם ודאגו שינשמו אוויר נקי יותר ובריא יותר.