מטהרי אוויר מועילים מאוד  נגד תסמונת "הבניין החולה" כנגד אבק, אבקנים, נבגים, עובש, קשקשים, פרוות חיות מחמד, קרדית האבק, עישון וצחנה. אנשים רבים הינן אסתמטיים או חווים קשיים בדרכי הנשימה. זיהום אוויר גבוה בקרבת איזורי תעשיה עלול לגרום לבעיות בריאותיות קשות אצל תושבים הגרים קרוב.
שימוש במטהרי אוויר מסוגל להפחית מהרמת הזיהום.

כיצד המכשירים פועלים?

ישנם מכשירים הכוללים רמות שונות של טיהור כדי להעניק לאדם ולסביבה את הסינון המושלם. מכשירים מסוימים משתמשים ביוניזטורים, אחרים במסננים פחמיים. במסנני מים נפוץ לראות מנורת UV  שמשמידה את החיידקים והמיקרו-אורגניזם ובעצם מטהרים את המים כמו שפועלים מטהרי אוויר. ניקיון בתוך הבית גם הוא נדרש על מנת לשמור רמה נמוכה של זיהום. יש להעביר מטלית לחה המשטחים החשופים כדי להקטין את הכמות של החלקיקים שמתעופפים בחלל החדר.

תחזוקת מטהרי אוויר

כשמדובר בטיהור אוויר במפעלים ובמקומות שמדיפים גז רעיל, יש לוודא שהמכשיר מתאים לטיהור מוחלט. באותו האופן, במשרדים ובבית בהם חשוב לשמור על שקט, צריכים מחולל חמצן שקט במיוחד. במקומות מרוחקים בהם לא ניתן להחליף מסנן לעיתים קרובות צריכים יוניזטורים עמידים במיוחד עם פילטרים רחיצים..

היכן כדאי למקם את המוצרים

ישנם מכשירים שניתן להניח בפינת החדר. מטהרים אלו דומים למזגן קטן ומתאימים לבית, מכולות למגורים ולמשרד . אפשר להתקין אותם גם על הקיר או על התקרה..  המטהרים הם חשמליים ובטיחותיים
מוצרי FIVE SEASONS  למשל כוללים שנה אחריות ונחשבים לאיכותיים במיוחד ברמה עולמית. מטהרי האוויר שלנו בעלי תקן ישראלי וקנדי תקן  CE ותקן  NATO.

זיהום אוויר בישראל

מחקרים בנושא איכות הסביבה נערכים מדי שנה בערים שונות בארץ. כל שנה ישנן שתי ערים שמובילות את רמת זיהום האוויר והן חיפה ואחריה בני ברק. בחיפה קיימים מפעלי זיקוק נפט שממלאים את האוויר בפיח ועשן. בבני ברק זיהום האוויר נובע מריבוי התעשייה והמפעלים שבמקום. ערים רבות בישראל מזהמות במידות שונות, מעט מאוד ישובים מוגדרים כבעלי זיהום אוויר נמוך במיוחד. לעומת כל זאת לא מומלץ להסתכן בבריאות לקויה. חשוב לצייד את הבית במטהרי אוויר מומלצים.
עשן הרחוב חודר למשרד בערים הגדולות חריפה במיוחד בעיית העשן הנפלט מרכבים. עשרות ואפילו מאות אלפי הרכבים העוברים על ציר מסוים מייצרים כמויות גדולות במיוחד של פיח וגזים. גזים אלה מגיעים בסופו של דבר לבתים ולמקומות העסקים ועלול לגרום לסיבוכים ומחלות. על מנת לסייע בצמצום הזיהום ובהעלאת איכות החיים מומלץ להתקין מטהרי אוויר טובים.