בניגוד לדעה הרווחת כי האוויר בחוץ מזוהם יותר מהאוויר בפנים, המאמר שלפניכם מציג את הסכנות האורבות לנו בנשימת האוויר המצוי בתוך הבית שלנו:

הרעלת פחמן חד חמצני

חד תחמוצת הפחמן זהו גז מהמסוכנים ביותר. הוא גובה את חייהם של כ400 אנשים מדישנה. לפעמים הסימפטומים להרעלה דומים לסימפטומים של שפעת, ולכן קשה מאוד לאבחן אותה לבד. הגנו על בני הבית על ידי התקנת גלאי פחמן חד חמצני.

עישון פסיבי 

חשיפה לעשן סיגריות גורמת לתחלואה של אלפי ילדים בכל שנה, ומגדילה את הסיכוי לחלות בסרטן ריאות ועוד. אל תאפשרו לאורחים לעשן בתוך הבית. בקשו מהם לעשן בחוץ, ובכך תגנו על בריאות המשפחה שלכם לטווח ארוך.

גז ראדון 

הראדון הוא הגורם העיקרי לסרטן ריאות. זהו רוצח קטלני ובלתי נראה ומדענים מעריכים כי גז ראדון גורם למקרי מוות רבים בכל שנה. כייון שזהוגז חסר ריח, ניתן לזהות אותו רק באמצעות בדיקה. אל תהססו, הזמינו בדיקת ראדון. זוהי בדיקה זולה ומהירה שתגן על בני הבית שלכם.

חיות מחמד

אלרגיות לבעלי חיים מסויימים יכולות לנבוע מגורמים שונים. השתן, הצואה, הרוק וגם תאי עור מתים של חית המחמד יכולים לגרום לאלרגיות שונות. אם למישהו מבני הבית מתגלה אלרגיה לחיות מחמד, אין לכם ברירה ואתם חייבים להוציא את חיית המחמד מהבית לגינה. חשוב לזכור שגם אחרי הוצאת בעל החיים, האלרגנים שלו נשארים בתוך הבית לתקופה ארוכה.

צבע 

צבעתם את הבית? הצבע התייבש והריח נעלם? אל תהיו בטוחים שהסכנה נעלמה. גם לאחר שהם מתייבשים, יש צבעים שממשיכים לשחרר גזים רעילים לחלל החדר. הקפידו להשתמש בצבעים בעלי תו תקן "ירוק". בנוסף, בזמן הצביעה, אווררו את הבית כמה שיותר.

גשם ולחות גבוהה

חדר לח ורטוב יכול לגרום לעובש ופטריות, המהווים גורם לזיהום איכות האוויר בחדר. גם הלחות לבדה (ללא העובש) היא מסוכנת כיוון שהיא קשורה לתסמינים של אסתמה ושיעולים. בדקו את גג הבית באופן קבוע אחת לשנה כדי לתפוס דליפות או בעיות רטיבות וטפלו בהן מהר ככל האפשר. בנוסף, מטהרי אוויר  מנטרלים מהאויר בקטריות- עובשים ווירוסים, ובכך מונעים בעיות רבות הנובעות מלחות ורטיבות שיכולים להופיע אפילו בגינות מעוצבות.

קרדית האבק

האלרגיה לאבק היא בעצם אלרגיה להפרשות קרדית האבק. אלו מזיקים מיקרוסקופיים השורדים בזכות הלחות. הם נמצאים על מצעים, כריות, מזרנים, שטיחים וריפודים שונים. כדי להילחם בבעיית קרדית האבק בבית יש לשמור על רמת לחות נמוכה. ולהשתמש במטהר אוויר, וכן בשואב אבק חזק על ריפודים ושטיחים.

אסבסט

אסבסט הוא סיב מינרלי הנמצא בבתים ישנים. שאיפת סיבי אסבסט יכול להגדיל את הסיכון לחלות בסרטן ריאות. אסבסט יכול להמצא בצינורות, בתוך הריצוף, בגגות וברעפים. אם אתם גרים בבית ישן וחוששים מהמצאות אסבסט, אל תנסו לפתור את הבעיה לבד. הזמינו בדיקהמקצועית והרחיקו את האסבסט כמה שיותר מהר.